18 жовтня 2007 року Європейським Парламентом був започаткований Європейський День боротьби з торгівлею людьми як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо явища торгівлі людьми, особливо жінками і дітьми, небайдужості громадськості до цього явища та візуалізації проблеми на глобальному рівні.
12 жовтня 2023 року за ініціативи Донецького обласного навчально-методичного центру культури в онлайн-форматі відбувся обласний тренінг для працівників культури, музейних спеціалістів, фольклористів, дослідників та інших зацікавлених осіб.
Саме цим темам було присвячено онлайн-обговорення, до участі в якому, за результатами відбору, долучилась фахівець гуманітарного відділу Криворізької сільської ради – Ольга Швець.
Гендерні стереотипи ще досі живуть в українському суспільстві, що спричиняє дискримінацію та насильство. Від різних форм дискримінації і насильства у першу чергу страждають жінки та дівчата, що впливає на їхню кар’єру, видимість, представленість у родині, громаді та на різних рівнях прийняття рішень. Дискримінаційні норми впливають на поширення гендерно зумовленого насильства і є однією з найбільших глобальних проблем, яка торкається мільйонів жінок незалежно від їх соціального, культурного чи економічного становища. Визнаючи це, спільнота активісток прагне змінити цю реальність через залученість до активної роботи з попередження гендерно зумовленого насильства та побудови взаємодії з представниками/цями влади.
Протягом вересня-жовтня 2023 року на платформі GBV Knowledge Studio представниці гуманітарного відділу Криворізької сільської ради проходили онлайн-курс «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні».
Говорячи про здоров’я, ми часто маємо на увазі тільки фізичне здоров’я людини, не враховуючи психічне благополуччя людини, яке є невід’ємною його частиною. У Статуті ВООЗ говориться: «Здоров’я – це стан повного фізичного, психічного і соціального благополуччя, а не тільки відсутність хвороб і фізичних дефектів».