Проведення онлайн-наради з питань профілактики причин вступу підлітків до агресивних молодіжних субкультур

Проведення онлайн-наради з питань профілактики причин вступу підлітків до агресивних молодіжних субкультур

  • Переглядів: 147

02 березня поточного року за ініціативи департаменту освіти і науки облдержадміністрації відбулась онлайн-нарада з питань профілактики причин вступу підлітків до агресивних молодіжних субкультур. У заході прийняли участь  представники ювенальної превенції УПД ГУНП в Донецькій області,  Донецького обласного навчально-методичного центру психологічної служби системи освіти , працівники департаменту, керівники органів управління освітою військових адміністрацій, рад територіальних громад. Під час наради розглядалися наступні  питання: -  зона ризиків проявів деструктивної поведінки у підлітків ; -  профілактика причин вступу підлітків до агресивних молодіжних субкультур; -  замовлення підручників для учнів 1 класу; -  опрацювання списків дітей, які залишились у територіальних громадах області.

День спротиву російській окупації Криму

День спротиву російській окупації Криму

  • Переглядів: 194

9 років тому росія розпочала найбільшу з часів Другої світової війни військову агресію в Європі. Грубо порушуючи територіальну цілісність та суверенітет України, російські війська окупували Крим – це було першою частиною російсько-української війни.

Проведення роботи відкритої управлінської студії «Подолання викликів і ризиків організації освітнього процесу в умовах воєнного стану»

Проведення роботи відкритої управлінської студії «Подолання викликів і ризиків організації освітнього процесу в умовах воєнного стану»

  • Переглядів: 178

21 лютого у м. Київ під головуванням заступниці голови Донецької облдержадміністрації Юлії Костюніної було проведено роботу відкритої управлінської студії «Подолання викликів і ризиків організації освітнього процесу в умовах воєнного стану». Захід проходив  за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) із метою визначення стратегічних кроків для швидкого післявоєнного відновлення, підвищення якості освіти в синхронізації з освітнім простором Європейського Союзу, а також обговорення перспектив реалізації програми великої трансформації «Освіта 4.0: український світанок». Серед учасників –  спеціалісти департаментів освіти і науки, начальники управлінь освіти, керівники центрів професійного розвитку педагогічних працівників, спеціальних закладів загальної середньої освіти, закладів професійної  та фахової передвищої освіти – усього близько 150 осіб. Від гуманітарного відділу Криворізької сільської ради взяли участь начальник відділу Грибаускас Лариса Іонасівна та головний спеціаліст відділу Стащенко Тетяна Миколаївна. У перший день робота управлінської студії відбувалася за трьома діалоговими вікнами у формі панельних дискусій: -  перша дискусія була присвячена нормативно-правовому аспекту функціонування української освіти; -  друга дискусія з теми «Освіта нового покоління» точилася навколо питань цифровізації, перспектив освітньої реформи в умовах воєнного стану та професійного розвитку педагогів; -  третя дискусія відбувалася навколо питань безпеки в закладах освіти. Обговорено особливості створення безпечного освітнього середовища на Донеччині. На другий день під час діалогового вікна були обговорені питання якості освітньої діяльності ЗЗСО в умовах воєнного стану, зокрема деякі аспекти нормативно-правової бази. Особливу увагу зосереджено на шляхах ефективної підготовки до національного мультипредметного тесту (НМТ) 2023 року в умовах дистанційного навчання. Після дискусій із зазначених питань учасники працювали по групах над алгоритмом створення моделі функціонування закладів освіти у громадах.

До Дня Героїв Небесної Сотні

До Дня Героїв Небесної Сотні

  • Переглядів: 221

20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року “Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні”. Цього дня вшановуємо пам’ять про тих громадян, завдяки яким змінено перебіг історії нашої держави. Більшість із них віддали своє життя під час подій Революції Гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), інші загинули пізніше – у березні та квітні 2014 року, захищаючи ідеали демократії, відстоюючі права та свободи людини, європейське майбутнє України. Героями Небесної Сотні стали 107 загиблих. Вони різні за віком, статтю, освітою, з різних куточків України та з-за кордону. Серед них були успішні підприємці й пенсіонери. Найстаршому – Іванові Наконечному – виповнилося 82 роки, а наймолодшому – Назарієві Войтовичу – лише 17. Євромайдан увійшов в історію України як символ і взірець жертовності, патріотизму та героїзму. Він укотре підтвердив те, що у найкритичніші та найважливіші періоди нашої історії знайдуться герої, ладні пожертвувати власним життям заради майбутнього України як незалежної демократичної держави. Саме на 20 лютого припадає пік розстрілів Героїв Небесної Сотні у центрі Києва. Цього дня у середмісті столиці загинуло та отримало смертельні поранення 48 осіб. Революція Гідності засвідчила: українці не просто обрали шлях до Європи, а й готові за нього боротися, відстоюючи власні права та свободи. У світі Україну почали сприймати як державу з власною самобутністю, історією та гідністю, здатну захистити суверенітет.

16 лютого День єднання України

16 лютого День єднання України

  • Переглядів: 131

Взимку 2022 року Росія почала без пояснень стягувати свої війська до українського кордону. Світові ЗМІ активно писали про можливість військового вторгнення РФ до України. Серед дат, коли це можливо, видання The Sun назвало день 16 лютого 2022 року.

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

  • Переглядів: 279

Щорічно 15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Офіційно дата була встановлена в Україні 11 лютого 2004 року указом Президента України на заміну радянському Дню пам’яті воїнів-інтернаціоналістів.

Міжнародний день дарування книг

Міжнародний день дарування книг

  • Переглядів: 197

 14 лютого – це не тільки свято закоханих. Це ще й Міжнародний день дарування книг. Він об’єднує всіх, хто любить читати. Цього дня дарують книги друзям та незнайомцям, віддають їх бібліотекам, школам, дитячим будинкам, лікарням чи просто залишають твори друку у людних місцях.