Правила безпечної роботи в саду та на городі
Розпочався час активної роботи на дачних та присадибних ділянках. Але перш ніж приступити до роботи, потрібно:
- об’єктивно оцінити свої фізичні можливості;
- володіти елементарними правилами техніки безпеки;
- бути підготовленими, як вчинити при виникненні небезпечної ситуації .
Наведемо прості поради для безпечної роботи в саду та на городі
- Не забувайте про відпочинок. Всім і молодим, і людям більш зрілого віку, рекомендується через кожну годину робити перерви на відпочинок.
- Не трудіться на сонці в спеку. Всі роботи треба проводити рано вранці, або ж увечері. Пекуче сонце може стати причиною сонячного удару або сильного опіку. Надягайте капелюха з великими полями, пийте багато рідини, використовуйте креми з великим сонцезахисним ефектом.
- Вибирайте правильні «пози». Якщо ви цілий день перебували в зігнутому стані голова була нижче тазу, то це може привести до стрибку артеріального тиску, може спровокувати інсульт. Також подбайте про стан своїх суглобів - колінних та тазостегнових. Деформація їх при роботі на городі чи в саду в рази збільшується. Щоб всіх цих неприємних моментів з вами не сталося, використовуйте в роботі наколінники або спеціально сконструйовану лавку.
- Подряпини, порізи - наші супутники при виконанні робіт. Одягайте захисні рукавички. Вони повинні бути різними: трикотажні - щоб у вас не було мозолів; бавовняні - призначені для роботи з обрізки плодово-ягідних культур. Обов’язково запасіться аптечкою. Засоби для надання першої медичної допомоги завжди повинні бути у вас під рукою.
- Розподіляйте навантаження на організм, щоб у вас не було защемлень, спазмування м'язових тканин і болей. При підйомі важкої ємності, згинайте коліна, а не спину, або використовуйте садову тачку.
- Трудіться з задоволенням. Лікарі рекомендують працювати на «землі» тільки по п'ять-шість годин - не більше. До трьох годин вранці і стільки ж ввечері.
- Взуття для роботи на городі повинно бути закритим щоб уникнути порізів та ссадин.
- Все повинно лежати на своїх місцях. Лопати, сокири, сапи та інші гострі предмети ні в якому разі не повинні бути розкидані по ділянці.
- Обрізка садових культур-це найбільш небезпечний захід. Погано заточені пила або секатор можуть зісковзнути зі стовбура (гілки) дерева та травмувати Вас. Падаючі після обрізки гілки - можуть травмувати очі. Тому працювати без захисних окулярів небезпечно.
- Обов’язково повинен бути захист від хімічних засобів. При обробці рослин хімічними препаратами, необхідно надягати респіратор, рукавички (гумові), захисні окуляри. Одяг, в якому ви обприскували культури після роботи необхідно відразу зняти і випрати. Пам'ятайте, що неграмотне застосування хімічних препаратів може принести вашому здоров'ю багато бід. Це алергічні реакції (висипи), опіки на шкірі, очах, задуха та інше.
Дотримання цих правил допоможе зробити роботу в саду та на городі безпечною та приємною. Бережіть своє здоров'я і насолоджуйтесь процесом вирощування рослин та догляду за вашим зеленим простором!
Добропільська філія ДУ «Донецький ОЦКПХ МОЗ»