Для бібліотечних працівників Донеччини проведено онлайн-семінар

  • 34

Гуманітарний відділ Криворізької сільської ради доводить до відома.

15 листопада 2023 року відбувся обласний семінар «Орієнтири 2024: плануємо діяльність бібліотеки».

Організатором зустрічі Google Meet стала Донецька обласна бібліотека для дітей.

До участі у заході долучилися представники гуманітарного відділу Криворізької сільської ради, які відповідальні за розвиток бібліотечної справи у громаді, а також бібліотекарі закладів освіти та культури.

Під час семінару бібліотечним фахівцям області надано необхідну інформацію щодо планування роботи бібліотеки в умовах воєнного стану, визначено умови, принципи ефективного планування, розглянуто основні етапи складання річного плану, вимоги до нього, окремі питання комплектування фондів, надання звітів тощо, а також спільно зі співробітниками управління культури і туризму облдержадміністрації обговорено низку актуальних питань щодо стану розвитку мережі бібліотечних закладів громад.

 

Починаючи з лютого 2022 року, бібліотеки України переорієнтували свою діяльність відповідно до потреб громад та внутрішньо переміщених українців, ставши гуманітарними штабами, волонтерськими та консультаційними центрами, іноді навіть шелтерами.                      

Бібліотеки підтримують військових та внутрішньо переміщених українців. Без упину плетуть маскувальні сітки, роблять окопні свічки, шиють прапори, білизну, постіль. Збирають гуманітарну допомогу для постраждалих регіонів, кошти для ЗСУ, книги для колег з деокупованих областей. А ще проводять лекції, кінопокази, навчання, просувають українську культуру та літературу. Надають доступ до Інтернету та перевірених даних – все, що і робили до повномасштабного вторгнення.

Бібліотекарі не пасуть задніх в культурній дипломатії. Активно виступають на конференціях, комунікують з колегами та хвацько борються з російською пропагандою всередині та зовні країни.

Дякуємо працівникам обласної бібліотеки та управління культури і туризму за черговий творчий та мотивуючий захід для працівників культурної сфери!