Вчимося зберігати наш ресурс

Під час війни важливо вміти та знати як подбати про власне здоров’я, маємо зберігати адекватний психічний стан, щоб допомогти собі і тим, хто цього потребує. Головне зараз – вміти сформувати міцну внутрішню опору, яка дасть змогу протистояти умовам сьогодення.

25 жовтня в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Добропільським міським центром зайнятості був проведений тренінг «Базовий курс самодопомоги та первинної підтримки у кризових у кризових ситуаціях», який мав на меті ознайомлення та навчання присутніх технікам самодопомоги для зниження симптомів стресу.

Десять учасників тренінгу опановували методи подолання травматичних подій, навчалися технікам самодопомоги для зниження симптомів стресу, дізнавалися де шукати ресурси для відновлення психологічного стану та вчилися піклуватися про свій внутрішній стан.

Сьогодні ментальне здоров’я важче зберігати, але саме здоровий дух та психіка людини допомагає реалізувати свої творчі здібності, протистояти життєвим стресам, продуктивно працювати та робити внесок у життя країни.

Матеріали щодо самодопомоги та підтримки інших ви можете опанувати на сторінці https://www.howareu.com/.

Гарячі лінії психологічної допомоги:

- Лінія Національної психологічної асоціації 0 800 100 102 (з 10:00 до 20:00 щодня, дзвінки безкоштовні);

- Урядова «гаряча лінія» - 1545, з питань протидії торгівлі людьми та домашньому насиллю - 1547 (цілодобово, дзвінки безкоштовні);

- Лінія міжнародної гуманітарної організації «Людина в біді» 0 800 210 160 (цілодобово, дзвінки безкоштовні);

- Лінія емоційної підтримки МОМ - 0 800 211 444 (з 10:00 до 20:00 щодня, дзвінки безкоштовні);

- Лінія запобігання самогубствам Lifeline Ukraine 7333 (цілодобово);

- Лінія кризової допомоги та підтримки Українського ветеранського фонду при Мінветеранів 0 800 33 20 29 (цілодобово, дзвінки безкоштовні);

- Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації ГО «Ла Страда-Україна» 0 800 500 335 (з мобільного або стаціонарного) або 116123 (з мобільного) (цілодобово, дзвінки безкоштовні);

- Національна гаряча лінія для дітей та молоді ГО «Ла Страда-Україна» 0 800 500 225 (з мобільного або стаціонарного) або 116111 (з мобільного) (цілодобово, дзвінки безкоштовні).