Відбувся обласний захід до Дня визволення Святогірська

Гуманітарний відділ Криворізької сільської ради інформує, що 12 вересня 2023 року з нагоди відзначення Дня визволення м. Святогірськ управлінням сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання проведено інтерактивно-просвітницький захід «Поділ життя на до та після: яким був і став Святогірськ через окупацію».

Представники Святогірської військової адміністрації, молодіжної ради Святогірська та благодійного фонду «Слов’янське серце» розповіли молоді Донеччини про події, що відбувались у 2022 році на території Святогірської громади. До участі у заході долучилися представники гуманітарного відділу Криворізької сільської ради, педагоги закладів освіти і працівники культурної сфери громади.

Святогірськ – «Донецька Швейцарія»... Місто розташоване на березі річки Сіверський Донець. Навесні 2022 року тут тривали важкі бої, а з червня до вересня 2022 місто перебувало під тимчасовою окупацією російських військ, внаслідок чого Святогірська громада, у якій до початку повномасштабного вторгнення проживало 9 000 мешканців, перетворилася на руїну.

Місто, яке було курортом для донеччан, стало музеєм російської агресії.

Святогірська громада межує із Ізюмським районом Харківської області, саме звідти просувався ворог у Донецьку область. Стратегічно важливим було захопити трасу М-04, яка відкривала дорогу на міста Слов’янськ, Бахмут та Краматорськ. Російські окупанти прагнули захопити всю Донецьку область.

12 березня 2022 року (місто Святогірськ) – перший авіаудар по території міста, спроба російських військ знищити міст.

14 березня 2022 року (село Богородичне) – знищений міст через річку Сіверський Донець, що зв’язував між собою село Богородичне та місто Святогірськ.

24 березня 2022 року – перші авіаудари по селу Долина, які згодом стають щоденними.

З травня 2022 року починаються щільні обстріли села Богородичне. Мальовничі місця громади потерпають від безжального вогню та навали ворога.

9 травня 2022 року збройні сили російської федерації почали масований наземний наступ із потужними артилерійськими ударами вздовж лінії оборони Долина-Богородичне з метою прориву та початку штурму міст Слов’янськ і Краматорськ.

5 червня 2022 року був знищений міст між Святогірськом та Тетянівкою, саме з цього дня почалась історія окупації міста Святогірськ. Рашисти захопили східну частину міста Святогірськ, західна частина перебувала під контролем українських військ.

Окупація тривала майже 4 місяці. Під постійними ударами авіації та артилерії ворога бійці підрозділів сил оброни України стримували постійні атаки і не дали прорвати оборону, що завадило окупантам захопити всю Донецьку область.

12 вересня 2022 року бійці національної гвардії, ЗСУ та територіальної оборони звільнили місто Святогірськ. Саме цей день вважається Днем звільнення Святогірської громади від окупантів.

На захисті території Святогірської громади проявили мужність і відвагу 95-а та 80-а окремі десантно-штурмові бригади, 81-а окрема аеромобільна бригада, 17 окрема танкова бригада, батальйон ім. Генерала Кульчицького, підрозділи сил ТРО: 86 батальйон, 68 батальйон, 41 батальйон, 77 батальйон, 126 батальйон та всеукраїнське об’єднання «Труханівська січ».

Евакуація населення відбулася завдяки благодійним фондам: «Слов’янське серце», «Янголи спасіння», волонтерам Українського Червоного Хреста. За допомогою хоробрих і небайдужих людей було евакуйовано понад 3 тисячі мешканців громади.

Побажаємо мешканцям Святогірської громади стійкості і витримки !