ЯК ДОДАТИ БІЛЬШЕ РУХУ ДО СВОГО ЖИТТЯ: ПРОСТІ ПОРАДИ НА КОЖЕН ДЕНЬ

За даними досліджень Центру громадського здороводин з десяти українців – веде малорухомий спосіб життя. Зокрема, високі показники (11%) малорухомого способу життя спостерігаються серед людей віком 18-29 років. Жінки рухаються менше, ніж чоловіки.Лише 3% українців мають високий рівень фізичної активності (не менше 4-5 занять на тиждень тривалістю кожного заняття не менше 30 хвилин) і 6% – середній рівень (2-3 заняття на тиждень). Для більшої частини дорослого населення характерною є гиподінамія. Без достатньої фізичної активності страждає весь організм і серце, зокрема.

Якщо у вас переважає сидячий спосіб життя, то:

• сила скорочень вашого серця слабшає
  • зменшується ваша працездатність
  • тонус ваших судин знижується

А це може призвести до серйозних захворювань серцево-судинної системи – артеріальної гіпертензії, ішемічної хвороби серця, інфаркту, інсульту тощо.

ВООЗ рекомендує дорослим щонайменше 150-300 хвилин помірної та інтенсивної аеробної активності на тиждень або близько 30 хвилин на день. Тож тримайте кілька порад, як додати більше руху до свого життя:

• відразу після пробудження робіть 15-хвилинну руханку, аби допомогти організму швидше прокинутися та ввімкнути нейронні зв’язки;
  • якщо працюєте сидячи, періодично розминайтесь та ходіть на короткі прогулянки;
  • завжди обирайте сходи, а не ліфт;
  • у громадському транспорті краще стійте, а не сидіть;
  • збільшуйте фізичну активність поступово, аби не нашкодити організму;

Важливо. Якщо ви маєте проблеми із серцем, поговоріть зі своїм сімейним лікарем щодо типу та тривалості фізичних навантажень.

І пам’ятайте:  в теплий період року набагато простіше набувати корисних звичок та робити це із задоволенням. Бігайте, їздіть на велосипеді, плавайте, подорожуйте. За все це серце скаже величезне «Дякую»

Стань на варті свого  здоров’я — додай більше руху!

Добропільська  філія ДУ « ДОЦКПЗ   МОЗ»