Щодо ситуації з коронавірусною інфекцією та шляхи її запобігання

З початку 2023 року та станом на 23.03.23 ситуація щодо захворюваності на COVID інфекцію залишається напруженою. На території бувшого Добропільського району захворілих на COVID-19 — 102 особи (Добропільська ТГ — 64, Білозерська ТГ — 12, Шахівська — 13, Криворізька ТГ — 13). Всього за 2020-2023 роки перехворіли на зазначену інфекцію більш ніж 8 тисяч осіб.

Особливістю хвороби є симптоматика враження легенів, відмічається порушення смаку, запаху, підвищення температури, лихоманка.

У порівнянні із звичайним грипом вірус COVID-19 стійкий в зовнішньому середовищі, тому шлях передачі не тільки повітряно-крапельний, а і контактно-побутовий (через предмети побуту, забруднені руки та харчові продукти).

Щоб запобігти зараженням даною інфекцією необхідно дотримуватися комплексу заходів, які спрямовані на захист населення.

Заходи на джерело інфекції (хворі):

• Ізоляція від здорових та лікування.

Заходи, спрямовані запобіганню розповсюдження інфекції:

• носіння захисних масок;
  • проведення провітрювання, дезінфекції в приміщеннях, посуду, тощо.
  • дотримання особистої гігієни (миття рук з милом та обробка спиртовмісним антисептиком)

Заходи, спрямовані на  захист здорового організму:

• щеплення – це найбілше ефективний засіб захищення від коронавірусної інфекції.

В разі відчуття симптомів респіраторного захворювання негайно звертатись до лікаря для обстеження та за рекомендацією фахівця проведення тесту на  COVID-19.

Держпродспоживслужба Покровський район