До Дня гідності та свободи

21 листопада в Україні відзначають День гідності та свободи. Традицію започаткували у 2014 році на честь двох революцій — Помаранчевої та Революції гідності.
Після перемоги Помаранчевої революції в листопаді 2005 року президент України Віктор Ющенко запровадив державне свято – День Свободи 22 листопада, яке скасували у грудні 2011 року.  Після Революції Гідності 13 листопада 2014 року президент України Петро Порошенко підписав указ No 872/2014, згідно з яким 21 листопада відзначається як День Гідності та Свободи.
Цей день установлено «з метою збереження та донесення до сучасного та майбутнього поколінь інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, утвердження ідеалів свободи й демократії, а також віддання шани патріотизму та мужності громадян, які восени 2004-го й у листопаді 2013-го – лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав та свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору».