Загострення сезонних захворювань та їх профілактика

  • 118

Фото без опису

В сезоні 2022-2023 років передбачається одночасна циркуляція вірусів грипу та коронавірусу SARS-CoV-2, що і визначатиме активність епідемічного процесу. У зв’язку з постійними антигенними змінами вірусу грипу, ВООЗ щорічно оновлює свої рекомендації по складу вакцини. Так для профілактики грипу у наступному сезоні запропоновані чотиривалентні вакцини проти вірусів грипу, які, ймовірно, циркулюватимуть на території України: вірус, подібний A/Victoria/2570/2019(H1N1)pdm09; вірус, подібний A/Darwin/9/2021 (H3N2); вірус, подібний B/Austria/1359417/2021 (лінія B/Victoria); вірус, подібний B/Phuket/3073/2013(лінія B/Yamagata)", - йдеться у повідомленні.

У Центрі громадського здоров'я наголошують, що найкращою профілактикою грипу та COVID-19 є вакцинація. Обидва щеплення належать до рекомендованих.  В Україні протягом минулого сезону зареєстровано 5,9 мільйона випадків захворювань на грип та ГРВІ (включно з COVID-19). За медичною допомогою з приводу захворювання на респіраторну групу інфекцій звернулось 15,5% населення країни.

Базовий курс вакцинації проти COVID-19 та першу бустерну дозу в Україні отримали 6,3% населення. Міністерство охорони здоров'я дозволило другу бустерну дозу вакцини від COVID-19 для усіх бажаючих. Друга бустерна доза здійснюється з інтервалом щонайменше чотири місяці після першої бустерної дози.

Також зменшено термін між першою бустерною дозою та базовим курсом вакцинації з шести до п'яти місяців.

Станом на сьогодні  одну дозу вакцини проти COVID отримало 52% громадян України, дві дози — 50%, перший бустер — 6,3%. На жаль, 720 тисяч українців не отримали другої дози, у них неповний курс щеплень, і 13,3 млн осіб не отримали першої бустерної дози. Тобто, по суті, вони не мають повноцінного захисту.  Відповідно до рекомендацій ВООЗ, для створення колективного імунітету потрібно вакцинувати щонайменше 70% громадян України.

Вакцинація проти грипу та ГРВІ проводиться щорічно. Вакцинуватися можливо в любому пункті  щеплення, заздалегідь замовивши вакцину через аптечну мережу. В м.Добропіллі в аптеці «Добрі ліки» всі вакцини проти грипу завозяться за попереднім замовленням.

 

Вакцинуйтеся та будьте здорові!

Добропільська філія ДУ «Донецький ОЦКПХ МОЗ»