Козаки – наші предки

  • 211

Сьогодні з упевненістю можна сказати, що українських козаків знають у всьому світі. Про них досі пишуть історії, складають пісні. Часи козацтва – це героїчне минуле України, яке так намагаються відтворити.

Козак означає «вільний воїн». Справді, їхній відвазі та волелюбності можна тільки позаздрити. Козаки завжди стояли на обороні рідної землі. Воювали, стерегли кордони, могли пройти і на суші, і на морі. А про їхні славетні походи й бої досі ходять легенди. Як от про видатного гетьмана Богдана Хмельницького. Адже саме йому ми завдячуємо обороні від польських загарбників.

Козаки були надзвичайно сміливими і не боялись смерті, тому на голові залишали лише чуба, який попереджував ворога, що козак не боїться загинути в бою… Серед козаків були характерники – це люди, які володіли надзвичайними здібностями. Найвідомішим характерником був Іван Сірко, який наганяв страх на ворогів.

Козаки жили в куренях на Січі, яку оточував глибокий рів і височезний вал, з дозорними баштами і бійницями для гармат. Жінок на Січі не було. Також на Січі розташовувався Майдан для навчання військової справи, де майбутніх вояків вчили триматися на коні, володіти шаблею та стріляти. На цьому ж Майдані козаки голосували за Гетьмана і карали тих, хто порушив закони Запоріжжя.

Вважається, що козацтво зіграло неабияку позитивну роль у формуванні менталітету українців. Ми досі захоплюємося відважністю, героїзмом козаків. І є нам чому повчитися у них. Воїни завжди були нескореними, гордими. А ще це найвірніші друзі. Батьківщина і побратим для козака – понад усе. В той же час це винахідливі, але помірковані вояки.

Епоха козаків давно минула. Та дух козацтва досі тече в наших жилах. Ми їх нащадки до мозку кісток. Тому нашим сучасникам варто не забувати, що «ми, браття, козацького роду».

Гуманітарний відділ Криворізької сільської ради нагадує, що задля підняття духу нашої нації в час нелегких випробувань, в закладах освіти та культури громади продовжується низка тематичних заходів.

Учні Криворізької ЗОШ І-ІІІ ступенів долучилися до Міжнародного проєкту збору малюнків для допомоги постраждалим дітям.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису