Всеукраїнський конкурс під гаслом «Моя країна – успішна Україна»

  • 466

Есе на тему « Моя громада – найкраща громада»

    

Мабуть, у кожної людини є улюблене місце: для когось це може бути улюблене місце для відпочинку або місце, яке відіграло значну роль у житті. Особисто  для мене найулюбленішим місцем є моє рідне село Криворіжжя – це край, де я народилась і живу, де все для мене миле, небайдуже…

    Моє село дуже гарне й затишне. Мальовниче село  навесні, коли цвітуть сади, і влітку, коли будинки потопають у зелені і квітах.  Коли приходить зима й випадає сніг, село вкривається немов білою ковдрою. А яке воно гарне восени! Дерева вбрані в жовті, червоні, коричневі та зелені кольори – неймовірне видовище.

   Моя маленька Батьківщина – це не тільки краса й пам’ять  про те, що дороге мені. Це справи й люди сьогодення.  У січні 2020 року в нашому селі  створено Криворізьку сільську об’єднану територіальну громаду, до якої входить 22 населених пункти.  З того часу   наші села почали розквітати на очах: з’явилися місця для відпочинку, а саме: висаджуються молоді дерева, встановлюються дитячі майданчики та спортивні комплекси з великою кількістю тренажерів за програмою «Здорова країна», ремонтуються дороги, встановлюється вуличне освітлення, по багатьох вулицях прокладено водогін, підтримуються в належному стані Братські могили. В закладах освіти зроблено ремонти у класних кімнатах, придбані нові меблі за програмою НУШ, розпочато роботи по  оновленню харчоблоків шкіл і закладів дошкільної освіти, а в Добропільській ЗОШ, яка набула статусу опорного навчального закладу, реалізується проєкт термомодернізації. В жовтні 2021 року виконано програму президента «Велике будівництво». В рамках цього проєкту в с. Криворіжжя зроблено капітальний ремонт мосту через р. Бик. Для належного надання медичних послуг  на центральній садибі громади  відкрито нову амбулаторію, в с. Добропілля  проводиться капітальний ремонт амбулаторії за рахунок соціальних інвестицій  в Україні (проєкт Німеччина).  І все це завдяки нашій молодій, енергійній, доброзичливій, відповідальній, порядній жінці – сільському голові Павловій Анні Іванівні.

   В моїй громаді вважають, що майбутнє кожного села за молоддю та дітьми, тому велика увага приділяється  спортивному розвитку молоді.
В с. Криворіжжя, с. Добропілля працюють спортивні секції з тенісу, футболу, волейболу, організовуються змагання, на яких команди завойовують призові місця. Їх відвідують не тільки молодь, а й представники старшого покоління.

  Криворізька сільська об’єднана територіальна громада приділяє дуже багато уваги організації відпочинку мешканців громади: влаштовують свято Масляної, день молоді, Дні села, стало доброю традицією проводити Дні вулиць, відзначаються державні свята. На святах люди спілкуються один з одним, відпочивають, у них покращується настрій, з’являється наснага працювати надалі заради своєї громади, своєї Батьківщини. Адже вона єдина.

  Я щаслива, що провела шістнадцять років  свого життя тут, а якщо Богом суджено мені  його залишити, то  «пташкою» завжди летітиму до свого «гнізда», до рідного села.

Підготувала учениця 11-го класу  Криворізької ЗОШ  I-IIIст.

Броваренко Анастасія