Зміни стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)»

  • 379

Фото без опису

 

Міністерство охорони здоров’я наказом від 04.02.2022 № 230 внесло чергові зміни до наказу МОЗ від 28.03.2020 №722«Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)».   

Змінами було скорочено тривалість як амбулаторно-поліклінічного, так і стаціонарного лікування. Раніше пацієнт мав перебувати на лікуванні 10 днів від дати появи симптомів або ж від дати взяття матеріалу на тестування. Повторне тестування на COVID-19 також могло проводитись не раніше 10 днів з часу появи симптомів чи першого позитивного тесту. 

Тепер повторне тестування на наявність в організмі вірусу можна проводити через 5 днів від дати появи симптомів або отримання позитивного результату тестування методом ПЛР (важливо, що йдеться лише про тестування методом ПЛР). Якщо людина отримала негативний ПЛР-тест та не має симптомів захворювання, то самоізоляцію можна завершувати. Також самоізоляцію можна завершувати за умови відсутності симптомів захворювання через 5 днів від дати їх появи або від дати отримання позитивного результату тестування.

Окрім того, змінено вимоги до повторного проведення тестування. Раніше підтвердження діагнозу COVID-19 експрес-тестами було достатньо лише для осіб, у яких були наявні симптоми. Для безсимптомних хворих необхідно було підтвердження ПЛР-методом. 

Тепер підтвердженим вважається випадок COVID-19 без наявності симптомів, але який був підтверджений експрес-тестом на антиген. Основна умова – контакт із підтвердженим випадком COVID-19. 

В умовах «червоного» рівня епідемічної небезпеки тепер будуть відстежуватися лише контакти високого ризику інфікування та тяжких наслідків захворювання. Контактами високого ризику вважатимуться члени сім'ї інфікованого, вразливі контактні особи за станом здоров’я, а також особи, які перебувають у закритих приміщеннях із високим ступенем ризику, як-от лікарні та установи довготривалого догляду. Звертаємо увагу, що ті, хто отримав повний курс щеплення та ревакцинацію, вважатимуться контактами низького ризику.

 

 

 

 

Завідувач відділення епідеміологічного

нагляду  (спостереження) та профілактики

інфекційних хвороб Добропільської  філії

ДУ «ДОЦКПХ МОЗ»                                            Людмила СЕВАСТЬЯНОВА