День святого Валентина відзначили у Криворізькій громаді

  • 169

У День святого Валентина 14 лютого традиційно вітають коханих з романтичним святом і нагадують про свої почуття зворушливими зізнаннями і милими валентинками з теплими романтичними словами та душевними побажаннями.

Існує декілька легенд щодо «винуватця торжества». Ним вважається християнський священик Валентин, котрий жив у III столітті в місті Терні, що розташоване в італійській провінції Умбрія.                                            

Одна із найпопулярніших легенд розповідає, що у 269 році римський імператор Клавдій II готувався до завоювання світу, але його армії не вистачало воїнів. Причиною цього він вважав сімейне життя, яке нібито відволікає солдатів від армії. На думку імператора, одружений легіонер набагато більше думає про те, як прогодувати власну родину, ніж про славу імперії. Тому Клавдій II видав наказ, згідно з яким солдатам заборонялося одружуватися впродовж усієї військової служби.

Попри наказ імператора, солдати продовжували одружуватися, а допомагав їм у цьому молодий священик Валентин. Дізнавшись про це, імператор розлютився й прирік його на страту. Очікуючи виконання вироку, Валентин закохався у сліпу дочку тюремника. Маючи певні медичні знання, він вилікував сліпоту дівчини. А перед стратою надіслав коханій прощального листа, якого підписав «Від твого Валентина».

З нагоди відзначення Дня всіх закоханих в закладах культури відбулися різноманітні заходи: музично-розважальні програми, виставки, тематичні розваги та ін.