Сертифікація — інструмент розвитку та самовдосконалення вчителя

  • 191

З метою підвищення рівня поінформованості освітян громади, громадськість про особливості проведення сертифікації педагогічних працівників у 2022 році та популяризації іміджу проєкту сертифікації, гуманітарний відділ Криворізької сільської ради повідомляє наступне.

Сертифікація – це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей вчителів, що здійснюється шляхом незалежного тестування, самооцінювання та вивчення практичного досвіду роботи.

Метою сертифікації є пошук та мотивація педагогів з високим рівнем педагогічної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню, які готові втілювати в життя реформу Нової української школи, готові до змін та самовдосконалення.

Апробація сертифікації тривала з початку 2019 до закінчення 2021 року, і за цей час країна отримала понад 2,5 тисяч сертифікованих учителів початкової школи, з яких 117 – у Донецькій області. За підсумками сертифікації у 2021 році 42 вчителя початкових класів з 19 територіальних громад Донеччини успішно пройшли випробування та подолали всі її етапи.

Сертифікація проводиться на добровільній основі та дає рівні можливості, як педагогу сільської школи, так і вчителю з великого міста. Для кожного закладу загальної середньої освіти наявність в колективі сертифікованого вчителя і експерта із сертифікації – це чудова можливість покращити його імідж та конкурентоспроможність.

Успішне проходження сертифікації зараховується як проходження чергової/позачергової атестації педагогічним працівником та є підставою для присвоєння йому відповідної кваліфікаційної категорії та педагогічного звання.

Також вчителі, які успішно пройшли сертифікацію, отримають 20% надбавку до заробітної плати та матимуть можливість залучатися в ролі освітнього експерта до інституційних аудитів шкіл та сертифікації вчителів.

Процедура проходження сертифікації постійно змінюється і оновлюється.

У 2022 році квота для можливих учасників сертифікації в Україні збільшена. Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 04.01.2022 № 3 «Про деякі питання проведення сертифікації в 2022 році», гранична кількість вчителів початкових класів, які можуть бути зареєстровані у 2022 році для проходження сертифікації - 2500. Для Донецької області – це 91 вчитель.

Запрошуємо вчителів початкових класів взяти участь у сертифікації-2022!

Реєстрація учасників для проходження сертифікації відбуватиметься з 04 до 17 квітня 2022 року.

Вимоги до учасників сертифікації:

- високий рівень педагогічної майстерності;

- володіння методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями;

- готовність поширювати методики компетентнісного навчання та нові освітні технології (ч. 1 ст. 49 «Про повну загальну середню освіту»);

- робота на посаді, що належить до категорії посад педагогічних працівників (основне місце роботи);

- стаж педагогічної роботи не менше двох років (пункт 2 Положення про сертифікацію педагогічних працівників).

Сертифікація складається з трьох послідовних етапів:

- незалежного тестування (проводить Український та регіональні центри оцінювання якості освіти);

- самооцінювання власної педагогічної майстерності (проводить Державна служба якості освіти України);

- вивчення практичного досвіду роботи (організовує Державна служба якості освіти України та її територіальні органи).

Більше інформації – на сайті Державної служби якості освіти України.

Наказ Міністерства освіти і науки України «Про деякі питання проведення сертифікації в 2022 році»: https://cutt.ly/aIOvnW.

Фото без опису