ЦИФРОВІ COVID-СЕРТИФІКАТИ ПРО ОДУЖАННЯ ВІД COVID-19 ЗАПИТАННЯ ТА ВІДПОВІДІ

  • 386

Ми сподіваємось, що Ви одужали. Радимо вакцинуватись.

В цій статі ми відповімо на основні питання, які  можливо виникли у Вас  при  отриманні СOVID- сертифіката   про одужання від  СOVID-19.

 1. Перехворіла (-рів), але не зверталась (-вся) до лікаря. Маю на руках довідку з позитивним результатом ПЛР-теста (або антиген-теста)с

Без офіційно встановленого та внесеного вашим лікарем в електронну систему охорони здоров’я (ЕСОЗ)  діагнозу Ви не маєте підстав отримати COVID-сертифікат, що підтверджує одужання від COVID-19.

2. Перехворів, бо маю високий рівень антитіл до COVID-19

Рівень антитіл до коронавірусної хвороби не дає підстав вважати Вас хворим чи таким, що одужав. Тож отримати COVID-сертифікат про одужання на підставі лише результату тесту на антитіла до коронавірусної інфекції людина не зможе.

3. Перехворіла (-рів), зверталась (-вся) до лікаря. Не маю встановленого в ЕСОЗ діагнозу COVID-19. Маю на руках довідку із позитивним результатом ПЛР-тесту за датою, коли хворіла (-в)

Якщо Ви потребуєте документ про одужання, будь ласка, зверніться до лікаря, який вносив Ваші записи до ЕСОЗ раніше. Надайте йому оригінал результатів ПЛР-тесту. Він внесе до ЕСОЗ епізод та Ваш діагноз COVID-19. Це стане підставою для отримання зазначених вище документів.

Ви перехворіли на коронавірус і вирішили отримати COVID-сертифікат про  одужання  від COVID-19. У Вас можуть виникнути труднощі з його формування  в мобільному стосунку:

1. Маю сертифікат в мобільному застосунку Дія, але не маю на порталі Дія.

COVID-сертифікати на підставі одужання ще не видаються на порталі Дія. Про можливість отримати там pdf буде повідомлено додатково.

2. Маю діагноз COVID-19 в електронній системі охорони здоров'я, але Дія не відображає COVID-сертифікат

Спочатку маєте переконатись, що Ваші медичні та персональні дані в ЕСОЗ внесені коректно. Це можна зробити, уточнивши в лікаря, до якого Ви звертались під час захворювання.

Якщо з часу встановлення діагнозу минуло менше 14 або більше 105 календарних діб — сертифікат не може бути виданий.

3. Які дані мають бути внесені до електронної  системи охорони здоров'я (ЕСОЗ), щоб я змогла (-іг) отримати сертифікат про одужання від COVID-19.

Переконайтесь із лікарем, що про Вас в ЕСОЗ є такі дані:

ПІБ українською, як у паспортному документі;

РНОКПП (Реєстраційний номер облікової картки платника податків, раніше називався — індивідуальний податковий номер — ІПН);

УНЗР (ваш код в демографічному реєстрі, зазначається на всіх українських біометричних документах) — рекомендовано;

дата народження, як в паспорті/свідоцтві про народження;

актуальний номер телефону, на якому можливо приймати і відсилати смс.

Перевірте також відсутність дубля карти пацієнта в ЕСОЗ. Ваш лікар може перевірити, скільки карток існує. Якщо більше однієї, то подавайте запит до НСЗУ на дедублікацію: запит до НСЗУ про усунення дублювання даних пацієнта в ЕСОЗ та посилання на форму заяви про дедублікацію.

Якщо описане вище в ЕСОЗ в порядку, тоді відштовхуйтесь від повідомлення в Дії.

В інтерфейсі Дії у відповідь на запит Ви побачили таке:

Ваші дії

Заголовок:

Немає даних про Вас у медичному реєстрі

Текст:

Не знайшли Ваші дані в реєстрі. Зверніться до лікаря, він внесе вас до електронної системи охорони здоров'я

Звернутись до лікаря, щоб він вніс день народження, прізвище та ім'я, як у паспортному документі, дані громадянського паспортного документа, Ваші РНОКПП та УНЗР, або обґрунтовану відмову від них. Або створити декларацію вперше

Заголовок: Запис про Вас дублюється в реєстрі

Короткий текст: Запис про Вас повторюється в медичному реєстрі. Це можна виправити

Повний текст:

Лікар зробив декілька Ваших облікових карток в електронній системі охорони здоров'я. Ви не зможете отримати COVID-сертифікат, поки дані не виправить Національна служба здоров'я України. Завантажте форму https://nszu.gov.ua/images/forma-za.docx та надішліть разом із додатками (https://nszu.gov.ua/gromadyanam/koristuvacham-ecoz/termination).

Подати заяву онлайн: підпишіть заяву КЕП та надішліть разом із додатками у форматі DOC, DOCX або PDF сюди info@nszu.gov.ua. Надіслати заяву поштою: роздрукуйте заповнену заяву, підпишіть її та надішліть із додатками на адресу 04073, м. Київ, проспект Степана Бандери, 19

Ваш лікар може перевірити, скільки Ваших облікових записів існує в ЕСОЗ. Якщо більше одного, то подавайте запит до НСЗУ на дедублікацію: запит до НСЗУ та посилання на форму заяви про дедублікацію.

 

Фото без опису

Переконайтесь, що Ваш електронний підпис працює. Якщо він не чинний, то оновіть і після цього повторіть запит сертифіката в мобільному додатку Дія. Електронний підпис не лише Дія. Підпис, а і банківський, якщо Ви входили з його допомогою

"Заголовок: Сертифікат про одужання не знайдено

Текст:

Немає запису про встановлений діагноз COVID-19 в електронній системі охорони здоров'я. Якщо у вас є медичні підстави отримати сертифікат про одужання – зверніться до свого лікаря. Він перевірить дані та внесе їх до ЕСОЗ

Якщо у вас має бути такий сертифікат — зверніться до свого лікаря для перевірки даних.

 

Можливо, дані не відправлені до ЕСОЗ або є дубль Вашої картки пацієнта, або заклад, в якому Ви отримували медичну допомогу, ще не підключений до ЕСОЗ

Заголовок:

Сертифікат про одужання від COVID-19 буде доступним з 15-го дня від встановлення діагнозу.

Текст: В ЕСОЗ є запис про одужання від                             COVID-19, але ще не минуло 15 днів після нього і COVID-сертифікат поки недоступний

Зачекайте до вказаного терміну. Перезапитайте сертифікат, коли вже мине очікувана дата

 

 

Заголовок:

Сертифікат про одужання від COVID-19 недоступний.

Текст: В ЕСОЗ немає запису про одужання від COVID-19 протягом останніх 105 днів

Вакцинуйтесь! Не відвідуйте громадських місць, бережіть себе!

 

                 Нагадуємо : Якщо раніше Ви вже були вакциновані від COVID-19 і якщо при цьому Ви маєте COVID-сертифікат на підставі вакцинації, Ви можете користуватись ним для відвідування роботи, громадських місць та поїздок тощо.

Ще один сертифікат Вам не потрібний.

 

Завідувач  відділення епідеміологічного

нагляду (спостереження) та профілактики

інфекційних захворювань Добропільської

філії ДУ «Донецький  ОЦКПХ МОЗ»                                Людмила Севастьянова