Сприяння вирішенню трудових спорів – невід’ємна і складова частина роботи відділення НСПП в Донецькій області

  • 396

Відділення Національної служба посередництва і примирення в Донецькій області  постійно стикається з правовою необізнаністю найманих працівників підприємств, установ і організацій щодо захисту їх інтересів в рамках законодавства про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів).

Правова необізнаність найманих працівників в умовах порушення роботодавцями законодавства про працю та охорону праці, а також положень колективних договорів призводить до виникнення акцій соціального протестів.

На теперішній час більшість підприємств Донеччини, де виникають конфлікти між сторонами соціально-трудових відносин, обирають правовий шлях вирішення конфліктів, що передбачено Законом України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».

Як показала практика, представники сторін соціально-трудових відносин вже твердо знають, що вирішення будь-якого конфлікту починається з переговорів, де допомога відділення Національної служби посередництва і примирення в Донецькій області є вкрай необхідна.

Фахівці Відділення сприяють наданню правової допомоги та проведенню переговорів у форматі примирної комісії або трудового арбітражу, що впливає на вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) між найманими працівниками та адміністрацією підприємств, установ і організацій.

Сьогодні відділення НСПП в Донецькій області, як державний орган влади, виконує свої повноваження та розташовано на підконтрольній українській владі території Донецької області за адресою:   м. Краматорськ, бул. Машинобудівників, 53, офіс 202, 208, тел. (06264) 2-16-20. Консультація та правова допомога громадянам з питань трудових відносин здійснюється Відділенням безкоштовно.