ПОВАЖАЙ СВОЮ ПРАЦЮ І ВІДСТОЮЙ СВОЇ ПРАВА

  • 185

Важливою проблемою в трудових відносинах між роботодавцем і найманим працівником на сьогодні є легалізація зайнятості населення.

Як свідчить практика, багато роботодавців (в основному це малий та середній бізнес) не укладають трудові договори з найманими працівниками. Можна з упевненістю сказати, що не лише роботодавець винен у такому стані справ, а й сам працівник не завжди розуміє на що він погоджується. Погоджуючись натіньовузайнятість, працівники повинні розуміти, що їх очікують ризики, повязані з захистом своїх трудових прав та соціальним захистом у разі скрутних життєвих обставин.

 Працівники, які одержують заробітну платув конвертахпозбавляють себе соціальних виплат та гарантій. Ухиляючись від оформлення трудових відносин з найманими працівниками, роботодавець позбавляє їх соціальних гарантій:

 

  •  гарантований розмір заробітної плати;

 

  •  соціальні гарантії, передбачені законодавством, зокрема на:

 

  •  відпустку, в т. ч. і на відпустку по вагітності та пологах;

 

  •  оплату тимчасової непрацездатності (лікарняного);

 

  •  соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань та на випадок безробіття;

 

  •  достроковий вихід на пенсію (якщо робота пов'язана з шкідливими умовами праці);

 

  •  гідне пенсійне забезпечення (нарахування та перерахування пенсії), яке відповідає рівню його реальної зарплати.


 І головнечерез несплату єдиного соціального внеску наймані працівники втрачають соціальну захищеність, страховий стаж та можливість одержання заробленої пенсії по старості, по інвалідності та в інших випадках, передбачених законодавством.

 ЗНАЙТЕ

Тільки з легальної зарплати формується Ваша майбутня пенсія.

 ПЕРЕВІРЯЙТЕ

Чи перераховує роботодавець за вас страхові внески в повному обсязі

 В цьому можна переконатися через особистий кабінет вебпорталу Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua) та за допомогою sms-повідомлень від Пенсійного фонду України.

Фото без опису