Переваги отримання легальної заробітної плати

  • 436

  Фото без опису   Щоразу ми повертаємось до теми легального працевлаштування та прозорості заробітку. Сьогодні це актуально, як ніколи. Карантин вніс свої поправки у режим роботи багатьох підприємств та підприємців.

     Але карантин це – явище тимчасове, а тіньові заробітки, на жаль, постійне.

     Нагадаємо, що для набуття права на пенсію, дійсно, важливі такі складові як страховий стаж, який залежить від сплати страхових внесків. На розмір пенсійної виплати впливає розмір саме нарахованої зарплати.

     Так чому ж, тоді у багатьох пенсіонерів такий маленький розмір пенсії? Ось тут і згадуємо про приховану зарплату (або її частку). Не може бути й мови про високий рівень пенсії, якщо внески сплачуються мінімальні.

     Застраховані особи мають право на захист. Так, з метою захисту прав застрахованих осіб Прем’єр-міністром України 17 лютого 2020 року видане Доручення, згідно з яким  проводиться  інформаційно-роз’яснювальна кампанія серед роботодавців, зайнятих у сфері торгівлі, будівництва, сільського господарства, транспорту, кур’єрської діяльності.

     Протягом жовтня-листопада 2020 року проводиться черговий етап роз’яснювальної роботи про неприпустимість допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин  серед роботодавців та найманих працівників, які зайняті у здійснюють діяльність у сферах економічної діяльності «Транспорт» та «Кур’єрська доставка».

     Виплата заробітної плати в “конвертах” позбавляє працюючих таких соціальних гарантій, як:

* оплата тимчасової непрацездатності, включаючи догляд за хворою дитиною та допомогу по вагітності й пологах;

* виплата втраченого заробітку у зв’язку з втратою працездатності у разі нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання;

* виплата допомоги по безробіттю у випадку втрати роботи.

     Через несплату єдиного соціального внеску наймані працівники втрачають страховий  стаж  та можливість  одержання заробленої  пенсії за віком, по інвалідності та у зв’язку з втратою годувальника.

     Крім того, до місцевих бюджетів не надходять необхідні кошти, що безпосередньо відбивається на рівні життя і на розв’язанні безлічі соціальних проблем. Скорочується і фінансування соціальних статей з держбюджету. Все це мають добре усвідомлювати всі роботодавці, підприємці та наймані працівники.

     І не зважаючи на те, що дане питання знаходиться на контролі Уряду, самі працівники мають усвідомлювати вимоги чинного законодавства та дбати про своє майбутнє.

    Необхідно вже зараз  відстоювати свої конституційні права – вимагати від роботодавців офіційного оформлення трудових відносин та сплати єдиного внеску з усієї суми отриманого заробітку