Що треба робити якщо у Вас симптоми COVID-19

  • 419

     Фото без опису  Пандемія коронавірусу набирає обертів. Кожний день кількість нових хворих збільшується. Так станом на 23 вересня в Україні зафіксовано 3497 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19, загалом в Україні 184734 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 3705 летальних,  одужало 81670 пацієнтів. В м.Добропіллі та Добропільському районі з початку епідемії зареєстровано 24 випадків захворювання на COVID-19, летальних випадків - 2.

      Зараз навіть, затяті скептики  вже не такі впевнені, що ця проблема їх омине. Тому кожен повинен знати куди слід невідкладно звернутися і яку саме допомогу в межах програми медичних гарантій можуть безоплатно отримати пацієнти з COVID-19 або з підозрою на нього.

      Нагадуємо  докладний алгоритм, за яким має діяти людина, якщо має підозру на зараження коронавірусом або певні симптоми: лихоманку, кашель, задишку, ускладнене дихання тощо.

     Найперше, що слід зробити — негайно зателефонувати до сімейного лікаря, з яким ви підписали декларацію. За необхідності лікар спрямує до вас мобільну бригаду для взяття аналізів для тестування на COVID-19.

     Пацієнт не має самотужки шукати, де він зможе пройти тестування та прямувати до лабораторії. Мобільна бригада зобов’язана приїхати до нього додому. Після проведення тестів їхні результати повідомлять і пацієнту, і його лікарю.

     Якщо діагноз підтвердиться, лікар з яким укладено угоду, у випадку легкого перебігу захворювання має надати докладні рекомендації щодо самоізоляції та лікування в домашніх умовах.

     Людям, які відчувають, що їхній стан важкий, мають утруднене дихання та високу температуру, — слід зателефонувати до швидкої допомоги. Бригада екстреної медичної допомоги оцінить стан на місці виклику та за необхідності доставить до лікарні, визначеної в конкретному регіоні для госпіталізації таких пацієнтів.

Пацієнтам, які не уклали угоди з лікарем слід зателефонувати на наступні телефони:

  • амбулаторія №1 м.Добропілля   -      050-150-20-85;
  • амбулаторія №2 м.Добропілля   -      050-150-20-92;
  • амбулаторія №3 м.Білицьке        -      050-150-20-96;
  • амбулаторія №4 м.Білозерське   -      050-150-20-97;
  • амбулаторія №5 смт.Новодонецьке - 095-812-23-96;

Номери телефонів  «гарячої лінії» з питань COVID-19 по областям  можна знайти на сайті  COVID-19.gov.ua.

     Важливо зазначити, що особи, які контактували з хворим на COVID-19   підлягають самоізоляції на 14 днів від останнього контакту з  хворим і завершують самоізоляцію без додаткових лабораторних досліджень у випадку відсутності симптомів на COVID-19. Контактні особи можуть припинити самоізоляцію тільки при отриманні негативного результату тестування на SARS-CoV-2 методом ПЛР, відібраного не раніше 8 дня останнього контакту з пацієнтом, хворим на COVID-19 ;

     В якості попереднього встановлення діагнозу COVID-19 проводиться обстеження методом  ІФА (імуноферментний аналіз) на визначення антигену SARS-CoV-2.

       В обов’язковому порядку лабораторне обстеження на COVID-19 з використанням методу ПЛР проводиться  наступним особам:

- пацієнтам  з ознаками ГРВІ (гостра респіраторна вірусна інфекція), вірусної пневмонії та/або ТГРС (тяжкий гострий респіраторний синдром);

- пацієнтам з позагоспітальною пневмонією;

- контактним особам при появі симптомів, які не виключають COVID-19;

- особам, у яких при проведенні дослідження методом ІФА або ІХЛА виявлено Ig A, IgМ, IgG та/або сумарні IgМ, IgG.

     Кожен може захворіти на COVID-19 і  передати хворобу іншим людям. Наразі наша єдина  зброя проти коронавірусної інфекції  це суворе дотримання  карантинних обмежень та виконання  протиепідемічних правил.

Користуйтеся масками, антисептиками та дотримуйтесь соціальної дистанції! 

Не наражайте себе і своїх близьких на небезпеку, мінімізуєте ризик інфікування на коронавірус!

Завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень 

Добропільськоїх міськрайонної філії  ДУ «ДОЛЦ МОЗ України»                                                                                                                                                                     Л.Г. Севастьянова