Російські спецслужби вербують неповнолітніх на вчинення диверсій через соціальні мережі
Російські спецслужби вербують неповнолітніх на вчинення диверсій через соціальні мережі, зокрема Telegram, WhatsApp, Signal. Тому основою захисту дитини від небезпек в Інтернеті є встановлення з нею міцних довірливих стосунків та навчання безпечній комунікації в соціальних мережах. Саме побудова довірливих стосунків відіграє велику роль у захисті дитини від небезпек. Оскільки завжди знайдеться спосіб, як обійти обмеження в інтернеті: збрехати про свій вік при реєстрації, використати анонімне вікно у браузері чи навіть зламати спеціальні налаштування. А програми батьківського контролю в цьому випадку захищають від проведення небажаних платежів, для мінімізації спливаючих вікон та інших неприємностей, які можуть трапитись в мережі. Особливо важливо встановлювати такі програми для захисту дітей молодшого віку в інтернеті. Батьківський контроль дозволяє встановлювати обмеження на час використання гаджета, обмеження на запуск та завантаження програм, обмежувати перегляд певних вебсторінок чи матеріалів, здійснювати фільтрацію інформації.
Це можуть бути технічні налаштування:
- у самому пристрої – на телефонах, планшетах, ноутбуках та комп’ютерах;
- у пошукових системах;
- додаткові програми;
- у розважальних мережах (Google Play, iTunes, Youtube тощо).
Ці налаштування допомагають обмежити доступ дитини до додатків та сайтів, які не відповідають її віку, дізнаватись, скільки часу дитина витрачає на певні додатки та що це за додатки, а також встановлювати ліміти на час їхнього використання (наприклад, можна відключити доступ до розважальних додатків на час навчання та час сну).
Крім того, батьківський контроль дозволяє захищати обліковий запис дитини, вмикати безпечний пошук (не видає сайти зі шкідливим контентом). І, зрештою, те, що не стосуються безпеки, але турбує багатьох батьків – налаштуванням батьківського контролю можна обмежити доступ дітей до використання платних додатків.
Як встановити батьківський контроль на комп’ютері чи ноутбуці?
Налаштування – облікові записи – додати члена сім’ї – додати дитину.
Посилання на відео для ознайомлення: https://www.youtube.com/watch?v=I-j7oMEpfU4