Зимовий травматизм. Як зменшити ризик травмування взимку?

З настанням зими “вуличний” травматизм сезонно зростає більш ніж в два рази. В цей час переважають переломи променевої кістки, переломи гомілкових кісток та ключиці, забиття плечової кістки, пошкодження зв’язкового апарату гомілко-стопного та колінного суглобів, черепно-мозкові травми. Найбільш поширеними є переломи верхніх кінцівок, які виникають через те що, падаючи, людина інстинктивно виставляє вперед руку і завалюється на неї всією масою тіла. Аналогічно невдало виставлена нога ламається в області гомілки. У жінок цьому сприяє також і носіння взуття на високих підборах.

Основними причинами травматизму взимку є ожеледиця, поспіх, ранній початок темряви та слизьке взуття. Багато хто не помічає льоду, припорошеного снігом  і як наслідок  падають і отримують різноманітні  травми. Крім того, значна частина травм взимку пов’язана з громадським транспортом. Підсковзнутися та впасти можна як при вході до автобусу або тролейбусу так і  при виході з них. Особливо небезпечними можуть бути падіння на слизьких сходинках.

Як зменшити ризик травмування взимку:

• Не користуйтеся телефоном, коли йдете. Користування гаджетами під час ходьби знижує вашу пильність - ви можете не помітити небезпеку. Використовуйте  телефон лише  якщо Вам потрібно  підсвітити собі шлях.
  • Приділіть увагу зручному взуттю з рельєфною  підошвою. Не взувайте чоботи на підборах.
  • Ходіть обережно і без поспіху. Чим  повільніше ви йдете, тим меншим є ризик впасти та травмуватися.
  • Уважно дивіться під ноги. У поспіху можна не помітити навіть оголений лід.
  • Не тримайте руки в кишенях. Вільні руки допомагають краще балансувати  при

падінні.

• Намагайтеся не носити важкі сумки. Вони порушують баланс тіла і збільшують

ризик падіння.

• Носіть одяг, який робить вас помітними, коли ви на вулиці. Особливо дбайте

про це, якщо не встигли повернутися додому у світлу пору доби. Використовуйте світло відбивні елементи.

• Якщо відчуваєте, що втрачаєте рівновагу, присядьте. Це допоможе втриматися

на ногах, а у разі падіння - падати буде не так високо і не так боляче.

• Будьте уважними, коли переходите дорогу. Гальмівний шлях автотранспорту при ожеледиці збільшується у 4-5 разів.
  • Тримайтеся осторонь  будівель, щоб захистити себе від бурульок.
  • Якщо погодні умови погіршуються, за можливості залишайтеся вдома.
  • Людям похилого віку не бажано виходити в ожеледицю з дому без супроводу. А якщо все-таки неможливо відкласти вихід із дому, то обов'язково потрібно брати з собою палку з металевим кінцем, яка допоможе зменшити ковзання.

Якщо через деякий час після падіння Ви відчуєте нудоту, біль у голові чи суглобах, помітите пухлини – терміново зверніться до лікаря.

Будьте обережні та  бережіть себе від травм!!!

Добропільська філія ДУ «Донецький ОЦКПХ МОЗ»