ХОЛЕРА — ЯК ЗАПОБІГТИ ЗАХВОРЮВАННЮ
Як проявляється та передається холера
Холера – це гостре кишкове інфекційне захворювання, яке викликається холерним вібріоном. Виникнення більшості епідемій чітко пов’язані з водним фактором передачі збудника інфекції. Можливий контактно-побутовий шлях передачі інфекції, наприклад через забруднені руки.
В період воєнного стану, коли багато людей мігрують, є небезпека заносу інфекції в наш регіон з інших. Тому необхідно знати симптоматику цього захворювання та як уберегтися від цієї особливо небезпечної інфекції.
Інкубаційний період (період між попаданням в організм заражених харчових продуктів, або води і проявою перших клінічних симптомів захворювання) у людини складає від 1 до 5 діб. Джерелом інфекції є тільки людина.
У зовнішньому середовищі вібріони виживають до 2 – 5 діб.
Холера характеризується ураженням шлунково-кишкового тракту з виникненням проносу та блювання, в наслідок чого розвивається значне обезводнення організму людини. За відсутності своєчасного лікування за декілька годин може привести до смерті.
Холера має стрімке поширення там де є проблеми забезпечення якісною питною водою. В Україні за останні 27 роківнайбільша кількість випадків на холеру реєструвалась у 1994 та 1995 роках (від 500 до 800).
У 2011 році в Маріуполі зареєстровано 33 хворих на холеру.
Що необхідно для запобігання захворювання на холеру
- Вживати тільки гарантовано безпечну воду та напої. В разі вживання води з незнайомих джерел, обов’язково її кип’ятити;
- Суворо дотримуватись правил особистої гігієни;
- Не використовуйте в їжу харчові продукти, якість яких викликає сумнів;
- Під час купання в водоймищах та відкритих водоймах (море, річки, ставки) намагайтеся не ковтати воду;
- Не купуйте на стихійних ринках, пляжах оздоровчих зон будь які морепродукти, в’ялену рибу та страви, що швидко псуються;
- Уникати контактів з особами, які мають ознаки інфекційних кишкових захворювань
В разі виникнення проявів шлунково-кишкових розладів, негайно звертайтесь до лікаря.
Держпродспоживслужба Покровський район