ХОЛЕРА — ЯК ЗАПОБІГТИ ЗАХВОРЮВАННЮ

  • 69

Як проявляється та передається холера

Холера – це гостре кишкове інфекційне захворювання, яке викликається холерним вібріоном. Виникнення більшості епідемій чітко пов’язані з водним фактором передачі збудника інфекції. Можливий контактно-побутовий шлях передачі інфекції, наприклад через забруднені руки.

В період воєнного стану, коли багато людей мігрують, є небезпека заносу інфекції в наш регіон з інших. Тому необхідно знати симптоматику цього захворювання та як уберегтися від цієї особливо небезпечної інфекції.

Інкубаційний період (період між попаданням в організм заражених харчових продуктів, або води і проявою перших клінічних симптомів захворювання) у людини складає від 1 до 5 діб. Джерелом інфекції є тільки людина.

У зовнішньому середовищі вібріони виживають до 2 – 5 діб.

Холера характеризується ураженням шлунково-кишкового тракту з виникненням проносу та блювання, в наслідок чого розвивається значне обезводнення організму людини. За відсутності своєчасного лікування за декілька годин може привести до смерті.

Холера має стрімке поширення там де є проблеми забезпечення якісною питною водою. В Україні за останні 27 роківнайбільша кількість випадків на холеру реєструвалась у 1994 та 1995 роках (від 500 до 800).

У 2011 році в Маріуполі зареєстровано 33 хворих на холеру.

Що необхідно для запобігання захворювання на холеру

  • Вживати тільки гарантовано безпечну воду та напої. В разі вживання води з незнайомих джерел, обовязково її кипятити;
  • Суворо дотримуватись правил особистої гігієни;
  • Не використовуйте в їжу харчові продукти, якість яких викликає сумнів;
  • Під час купання в водоймищах та відкритих водоймах (море, річки, ставки) намагайтеся не ковтати воду;
  • Не купуйте на стихійних ринках, пляжах оздоровчих зон будь які морепродукти, вялену рибу та страви, що швидко псуються;
  • Уникати контактів з особами, які мають ознаки інфекційних кишкових захворювань

В разі виникнення проявів шлунково-кишкових розладів, негайно звертайтесь до лікаря.

 

Держпродспоживслужба Покровський район