Вшановуємо пам'ять жертв Голодомору 1932–1933 і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.

Щороку в четверту суботу листопада вшановуємо пам'ять жертв Голодомору 1932–1933 і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. У 2022-му пам'ятна дата припадає на 26 листопада.

В Україні проходять жалобні заходи, приурочені вшануванню пам’яті жертв Голодомору 1932 – 1933 років, адже ці жахливі сторінки в історії українського народу відгукуються болем у душі кожного небайдужого до подій того часу. Голодомор став національною трагедією і окремою сторінкою в історії українського народу, про яку ми згадуємо з сумом та гіркотою. Цьогорічна кампанія на вшанування пам’яті жертв Голодомору проходитиме під гаслом «Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо!».

З нагоди цієї сумної дати 25.11.2022 у Шилівській філії Добропільського ОЗО «Шилівська початкова школа – заклад дошкільної освіти» в онлайн режимі  було проведено виховну годину  щодо вшанування пам’яті жертв Голодомору. Метою заходу було поглибити знання вихованців про Голодомор 1932-1933 рр., його причини та наслідки, навчати сприймати чужу біду, чужий біль як свої власні; виховувати в дітей особистісні риси громадянина України, патріотизм, уболівати за майбутнє країни

Враховуючі вікові особливості, вчителі та діти обговорили події 1932-33рр. Діти читали поезії, слухали Легенду про хліб, переглянули презентацію,склали правила шанобливого ставлення до хліба.  Наприкінці заняття діти вшанували загиблих хвилиною мовчання.

Разом із старостою Шилівського старостинського округу Криворізької сільської ради Н.В. Тютюнник , працівниками  Криворізької сільської ради, учнями, вчителями, батьками с. Шилівки відвідали пам’ятний знак, приурочений жертвам Голодомору, де вшанували пам'ять загиблих жертв Голодомору.

Цього року вшанування пам'яті жертв сталінського режиму відбувається під час повномасштабної війни Росії проти України. Знову проти українців росіяни застосовують геноцидні практики. Адже Росія в цій війні переслідує ту саму мету, що й під час Голодоморів — знищити українську ідентичність і націю. Трагічні події сьогоднішнього дня наочно показують нам всім, що дуже важлива жива пам'ять всіх жертв. Тому 26 листопада усі учасники освітньо –виховного процесу приєднаються до акції "Запали свічку". Де б ви не були — вдома, в будь-якому регіоні України чи за кордоном, ввечері 26 листопада потрібно запалити вогник у вікні як вияв скорботи за загиблими та віри в перемогу українців найближчим часом. Також о 16:00 за київським часом пройде Загальнонаціональна хвилина мовчання.

Пам’ятаємо злочин сталінського геноциду та його жертв. Єднаємося, тому що єдність є запорукою нашої перемоги. Роз’єднаність і непорозуміння стали причиною втрати українцями власної держави у 1920-х, її окупації більшовиками і вчинення злочину геноциду. Але зараз Україна і світ – інші. Ми маємо власну державу та Збройні сили, підтримку світу, військову, фінансову, дипломатичну допомогу. І найголовніше – згуртованість народу. Тому ми вистоїмо й переможемо.