Патронатна сім’я або як стати патронатним вихователем?
23 грудня на засіданні клубу свідомого батьківства заснованого Добропільським міським центром зайнятості розглядали тему «Патронатна сім’я або як стати патронатним вихователем?».
Для України це нове явище, проте в розвинутих країнах завдяки такій формі влаштування дітей практично не існує дитячих будинків. Що таке патронатна сім’я і як стати патронатним вихователем, розповіла фахівчиня із соціальної роботи Добропільського міського центру соціальних служб Марина Вакарашу.
«Патронат над дитиною – це «швидка сімейна допомога» дитині та її сім’ї, яка передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання нею, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Сім’я патронатного вихователя — це сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі. Чому ця послуга потрібна саме сьогодні? Враховуючи нинішню ситуацію в Україні, послуга патронату над дитиною набуває ще більшої актуальності. Що це дасть для дитини: безпеку, догляд, виховання та реабілітацію дитини в умовах сім’ї, підтримане спілкування з рідними; а в разі неможливості повернення до біологічної родини – пошук для дитини нової сім’ї» - зазначила фахівчиня.
У заході взяли участь 8 шукачів роботи.
Результатом заходу стало створення комунікаційного майданчика для спільного партнерства Добропільського центру зайнятості та Добропільського центру соціальних служб щодо інформування та працевлаштування шукачів роботи патронатними вихователями.