Протиепідемічні правила при проведенні релігійних заходів

Протиепідемічні правила  при  проведенні релігійних заходів.

Швидкі темпи поширення коронавірусу в Україні змушують   вживати суворих заходів безпеки. Обмеження торкнулися усіх сфер суспільного життя – навіть релігії.

В умовах пандемії масове відвідування храмів, цілування ікон і причастя – дуже небезпечні.

Для «помаранчевого» рівня, до якого відноситься Донецька область, забороняється проведення масових релігійних заходів  за участю більш як 220 осіб та більше однієї особи на 10 кв. метрів.

• В Церкві та на відстані 50 м. від неї всім присутнім слід бути в захисних масках чи респіраторах, крім священнослужителя.
  •  Допускається проведення богослужінь на відкритому повітрі біля храмів – при дотриманні правил щодо кількості одночасно присутніх людей та "соціальної дистанції» між ними .
  •  Біля культових споруд не допускається масове скупчення людей, тобто  більше 4 осіб з порушенням соціальної  дистанції (менше  ніж   1,5м між віруючими).
  • Духовенство та віруючи із ознаками гострого респіраторного захворювання або підвищеною температурою тіла понад 37.2 С до Церкви не допускаються.
  •  Для підтримання  у Церкві чистоти приміщення,  ікон та інших святинь  використовувати засоби дезінфекції.  Також потрібно регулярно обробляти дезінфікуючими розчинами поверхні підлоги, меблі храму,  ручки дверей.
  • Необхідно проводити  регулярне провітрювання Церкви, визначив графік провітрювання.
  • На час пандемії достатнім виявом шанування святинь (Хреста, ікон та ін.) є поклоніння/поклон перед ними, без цілування
  •  Віруючим  слід  дотримуватися особистої гігієни в церквах, особливо рук, обробляючі їх спиртовмісними антисептиками.
  • Людям похилого віку та батькам з дітьми  краще  залишатися вдома і долучитися до спільної молитви на Великдень через засоби відіотрансляції.

Ці  правила направлені  на збереження здоровя громадян та суттєво знижують ризик інфікування коронавірусною хворобою.

Завідувач відділення організації

епідеміологічних досліджень

Добропільськоїх міськрайонної філії

ДУ «ДОЛЦ МОЗ України»                                             Людмила СЕВАСТЬЯНОВА