Спеціалісти ДСНС надали інформацію.

  • 544

З метою попередження пожеж в екосистемах.

   Через навмисне випалювання стерні несвідомими громадянами фахівці Служби порятунку м. Добропілля спільно з працівниками Добропільського відділу поліції та представниками Добропільської райдержадміністрації продовжують проведення профілактичних рейдів на території району.Так, 18 серпня було проведено патрулювання по скошеним полям поблизу с. Добропілля та с. Світле. Під час заходу рятувальники нагадали працівникам сільгосппідприємств правила користування первинними засобами пожежогасіння, провели відповідні інструктажі щодо дотримання правил пожежної безпеки під час збору врожаю.

   Крім того, спеціалісти ДСНС надали інформацію щодо шкоди, яку наносять люди, розводячи вогнища на власних присадибних ділянках. Співробітники ДСНС розповіли про адміністративну відповідальність за випалювання на відкритих територіях стерні, сміття, рослинних залишків, а саме:

  • штраф за забруднення повітря становить від 30 тис. 600 грн до 61 тис. 200 грн або обмеженням волі терміном до трьох років;
  • знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем караються штрафом від 91 тис. 800 грн до 153 тис. грн.
  • порушення вимог пожежної безпеки в лісах - тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1 тис. 500 до 4 тис. 590 грн і на посадових осіб - від 4 тис. 590 грн до 15 тис. 300 грн. Якщо це ж призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, - штраф від 4 тис. 500 грн до 15 тис. 300 грн для громадян та від 10 тис. 710 грн до 18 тис. 360 грн.
  • випалювання стерні, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища - карається штрафом від 3 тис. 60 грн до 6 тис. 120 грн для громадян та 15 тис. 300 до 21 тис. 420 грн для посадових осіб. Якщо ті ж дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду - від 6 тис. 120 до 12 тис. 240 грн.

       Під час рейду фахівці ДСНС роздали співрозмовникам листівки та пам'ятки зі зверненням до населення не провокувати пожежі у природних екосистемах.Фото без описуФото без опису

  •